Heegeldatud südamekujulised motiivid! 3. osa!

Dekoratsioonid, DIY, heegeldatud, käsitöö, kõrvarõngad, Motiivid

Juba kolmandat või neljandat nädalat järjest olen ma erinevaid Pinteresti Pin-ides/postitustes kujutatud südamekujulisi motiive järgi proovinud heegeldada. Esimene osa paikneb siin, teine siin ning tänases postituses jagan veel viite erinevat südamekujulist motiivi. Kuna sõbrapäev on märkamatult kätte jõudnud, siis jääb tänane postitus mõneks ajaks minu viimaseks selleteemaliseks postituseks. Jätkame siis sealt, kus eelmine kord pooleli jäi!

6. Huvitav südamemotiiv!

Alustuseks otsustasin testida seda postitust/Pin-i:

Kuid minu lõpptulemus ei näinud nii kena välja ja seetõttu polnud ma eriti õnnelik selle motiivi üle. Pin-il olnud süda nägi väga kena välja, kuid mingil põhjusel ei olnud minu tulemus päris sama kena. Võib-olla oleks teistsuguse lõnga või teise suurusega heegelnõela kasutamine aidanud, kuid selleks, et veenduda selles, et mul lihtsalt esimene katse veidi aia taha ei läinud, tegin ma veel ühe motiivi. Allpool võib näha neid kahte motiivi, mis heegeldasin, kuid mulle tundub, et teine motiiv (parempoolne) näeb tõepoolest veidi parem välja. Seega võib-olla oli mul vaja lihtsalt veidi harjutada.

7. Väike ja armas süda!

Järgmine Pinteresti Pin, mida testida otsustasin:

Tänu pildi allosas esitatud tähistuste seletustele, oli selle motiivi heegeldamist kerge mõista. Kõige keerulisem osa oli südame alumise osa heegeldamine. Esimesel korral ei saanud ma hästi aru, miks on vaja neljast ahelsilmustest ring moodustada ning tulemust võib näha allpool (tekkis auk). Kuid teisel katsel tegin täpselt seda, mis kirjas ja tulemus jäi palju parem ja Pinteresti postitusele sarnasem.

IMG_0564-002

Siin vasakul võib näha minu esimest katsetust, kus tegin heegeldamise käigus sisse väikse vea, millest tingituna jääb motiivi alaosas silma üks auk. Paremal võib näha minu teist katset, mis on juba märgatavalt parema väljanägemisega.

Kuna punasega kipuvad motiivid efektsemad välja nägema, siis heegeldasin mõned motiivid ka punast heegelniiti kasutades.

IMG_0469-001

Palju parem, kas pole?

Mulle meeldis see tulemus niivõrd palju, et otsustasin neist südametest kõrvarõngad valmistada. Selleks läksin poodi, et hankida mõned tumedamad detailid, sest mulle tundus, et need sobiksid hõbedastega võrreldes paremini antud südametega kokku.

DSC_0944-001

Minu KangaDzunglis käik lõppes niimoodi. Õnneks oli seal jälle 50%-line allahindlus, seega need toodehinnad, mida mõne puhul  pildil näha võib, ei vasta täielikult tõele. Kuigi klaaspärlid olid ka peale allahindlust päris kulukad. Internetist oleks seda kõike odavamalt tellida saanud, aga ma tahtsin neid kõrvarõngaid enne sõbrapäeva ikka kanda ka jõuda ja seetõttu ei olnud mul enam piisavalt aega, et nende kohaletulekut ootama jääda.

Minu algne plaan oli valmistada midagi sellist nagu võib näha vasakpoolsel pildil, kuid olude sunnil tegin ma sisse paar muudatust ja tulemus sai hoopis selline nagu näha parempoolsel pildil.

Neid kõrva proovides avastasin, et see süda võib olla kõrvarõngana kasutamiseks veidi liiga suur, kuna kui see süda oli otse, siis ei saanud see vabalt langeda, vaid mu pea jäi talle ette ja lükkas neid seetõttu veidi viltu hoidma. Praegu jätsin ma selle nii nagu alumisel pildil näha, kuna ma polnud kindel, kas hakkan neid ka päriselt kandma. Ning otsustasin veidi väiksemat südant kasutades teha sarnase disainiga kõrvarõngad.

IMG_0559-001

Kui ma neid sellest olenemata, et nad mulle veidi suured tundusid, kanda otsustan, siis plaanin sinna lisada needsamad detailid uuesti külge, mida ülevalpool ühel pildil näitasin. Aga andke teada, mis te arvate? On liiga suured või mitte? Minu arust natukene vist on.

8. Sõbrapäevalikud kõrvarõngad!

Kuna ma arvasin, et ülevalpool kujutatud südamed olid kõrvarõngastena kasutamiseks liiga suured, siis otsustasin teha paar pisemat südant, jättes lihtsalt eespool mainitud diagrammil viimase rea heegeldamata. Tegin selle kirjeldamiseks ka uue Pin-i:

Allpool võib näha, millised need südamed heegeldatuna välja nägid.

IMG_0481-001

Need olid kaks esimest südant, mida ma esimese kõrvarõngapaari tegemiseks kasutasin.

IMG_0571-001

Selline oli vaatepilt enne kinnitamist/ühendamist. Taustainfoks niipalju, et ma tegelikult esialgu esimese kõrvarõngapaari puhul unustasin sellise pildi teha ning eksta selle postituse jaoks taaselustasin ma selle pildi alles peale esimese kõrvarõngapaari valmimist, heegeldades selleks ka 2 uut südant juurde. Seega saaksin ma põhimõtteliselt mingil hetkel ka teise paari kõrvarõngaid juurde valmistada kui mul selleks soov või vajadus tekib, üksi mul endal pole ju kahe samasuguse paariga midagi peale hakata.

Mõned pildid lõpptulemusest:

IMG_0550-001IMG_0555-002

 

9. Üks veidi suurem süda!

Järgmine Pin, mida testisin, on see:

Selle motiivi heegeldamine oli veidi keerukam kuna kordusi oli kokku üsna vähe. Tavaliselt meeldib mulle heegeldamise ajal taustaks midagi YouTube-st vaadata, kuid seda tehes olid tähelepanu kadudes vead kiired tulema ja nii harutasin ma seda viimast rida päris mitu korda ülesse. Samas enne heegeldama hakkamist, tundus tegu olevat veel keerulisema diagrammiga kui see seda tegelikult oli, seega soovitan proovida. Mul ei olnud tärgeldamiseks taaskord kohe võimalust ega aega, seetõttu panin esialgu motiivid lihtsalt ööseks raamatu alla ning see muutis nende välimuse palju ilusamaks.

IMG_0579-001

10. Üks suurem süda!

Järgmine postitus, mida testisin, nägi välja selline:

Seega ei olnud selle diagrammi kõrval taaskord pilti sellest, milline see lõpptulemus välja nägema peaks. Kuid kuna diagramm meenutas veidi neid eelmises postituses jagatud kauneid südameid, siis otsustasin välja selgitada, milline see lõpptulemus tegelikult välja näeb. Tegu oli taaskord sellise motiiviga, kus tuli kõigepealt heegeldada ristküliku kujuline osa ja seejärel selle külge 2 poolringi kujulist osa, et moodustuks süda. Ristküliku heegeldamine oli jälgitav, kuid nende poolringide puhul kippusin ma selles osas vigu tegema, et mitmenda silmuse juurest uut rida alustada ja nii tegin ma neid mitu korda uuesti, sest need “poolringid” tulid mul veidi liiga kitsad (ei katnud kogu serva korralikult ära). Võib-olla teil seal kohas probleeme ei teki, aga minul tekkis ja tahtsin selle ka ära mainida. Silmused ise olid tuttavad, selle tilgakujulise sümboli puhul heegeldasin ma kolm ahelsilmust ja seejärel läbi esimese ahelsilmuse aassilmuse, et moodustuks suletud ring. Lisaks, need sirged jooned koos numbritega tähistavad seda, mitu ahelsilmust tuleb sinna vahesse heegeldada. Kuigi lõpptulemus näeb üsna kena välja, meeldib mulle eelmises postituses jagatud süda siiski kõige rohkem.

IMG_0575-001IMG_0577-001

Kokkuvõtvad mõtted!

IMG_0588-001

Ja ongi praeguseks kõik! Kolm postitust, kus jagasin kokku kümmet erineva disainiga motiivi, on nüüd avaldatud! Kuigi ma pean ütlema, et päris mitmed Pinterestis olnud huvitavad südamed jäid mul seekord veel testimata ning seetõttu on olemas võimalus, et kunagi veidi kaugemas tulevikus jõuan ka nendeni. Loodan, et teile meeldis selline postituste seeria! Minu jaoks oli see hea viis heegeldada midagi pisikest ja kiirestivalmivat, mis võimaldas mul tihedamini ja kiiremini ka millestki siin blogida ning samal ajal jäi selle kõrvalt ka piisavalt aega, et jooksvalt suuremate projektide ja igapäevaelu kohustustega tegeleda.

Milline motiividest oli Sinu lemmik?

Suured tänud lugemast! Ja loodan, et teil möödus sõbrapäev toredalt!

Helina

Minu Instagram: helina_loves_handicraft/

Minu Pinterest: https://www.pinterest.com/helina_s/handcraft/ 

Advertisements

2 thoughts on “Heegeldatud südamekujulised motiivid! 3. osa!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s