Nurgast nurka beebitekk

Blankets, Handicraft

Tegelikkuses ma ei tea, kuidas selle mustri nime eesti keelde tõlkida, inglise keelne nimetus on sellel corner to corner, mis otsetõlkes oleks nurgast nurka, mistõttu ka selle niimoodi hetkel pealkirja kirja panin. Minu jaoks oli see esimene kord seda mustrit katsetada. Peale eelmist vanaema ruudu mustriga teki tegemist, otsisin midagi uut, mida proovida ning tol ajal oli see Facebooki gruppides üsna populaarne muster, mistõttu otsustasingi seda katsetada.

Õppisin seda mustrit ühe uduse pildi järgi, mida hetkel ülesse ei leidnud, kuid väga populaarne video selle mustri õppimiseks asub siin. See on küll inglise keelne ja eesti keeles hetkel midagi ei leidnud, kuid nähtu räägib osaliselt ka iseenda eest.

Teki tegemist alustasin kusagil veebruari lõpus 2014. aastal ning tekk sai valmis 9. aprillil 2014. Tekk sai niivõrd värviline seetõttu, et selle tegemist alustasin ma sinisest värvist ning kuna kohe esimese korraga õnnestus mul muster selgeks saada, siis otsustasin jooksvalt, et teen sellest katsikukingi. Kuid selgus, et sõbranna ootab tüdrukut ning seetõttu lisasin ka veidi roosat ja kõike muud, et muuta tekki veidi “tüdrukulikumaks”.

110tooooodeldud

Alustasin sinisest nurgast.

Kuigi tulemus sai võib-olla veidi liiga värviline, olen siiski tulemusega rahul ja ka kingi saaja jäi kingiga rahule. Selle mustri eelis on see, et see valmib suhteliselt kiiresti ning teki laiust ei pea kohe esimese reaga ära otsustama, kuna alguses valmib tekk kolmnurgana. Alles keskmise helesinise joone juures tuli ära otsustada, et nüüd sellest hetkest enam ridu juurde ei kasvata. Eelis on ka see, et tekk on mõlemalt poolt sama ilus. Puuduseks on see, et ühenduskohtades on väikesed augud, kuid võrreldes vanaema ruudu mustris olevate aukudega ei jää need segama.

107toodeldud

Lõplik tulemus.

Advertisements

5 thoughts on “Nurgast nurka beebitekk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s